top of page

Види небезпек в лабораторії

Питаннями безпеки в лабораторії часто можуть нехтувати або забувати про них, поки не трапиться інцидент пов’язаний з цим. Хотіли б нагадати вам про види небезпек та ризики яким піддаються працівники та робоче середовище лабораторії.


Фізична небезпека

Ризики пов’язані з роботою зі стисненими газами, реакціями під високим тиском, теплом, стресом та шумом. Також працівники стикають з падінням та ковзанням, пораненнями та проблемами спричиненими частими рутинними діями.


Ергономічна небезпека.

Стосується фізичних умов, які становлять ризик травмування опорно-рухового апарату. Це часті повторювані рухи (піпетування), тривале перебування в незручних позах (робота з мікроскопом), недостатнє освітлення, підняття та пересування обладнання та вплив високих температур.


Хімічна небезпека.

Пов’язана з ризиком витоку речовин, пожежами від легкозаймистих речовин, хімічними вибухами, небезпечними хімічними відходами. Високий ризик змішування несумісних хімічних речовин під час транспортування, використання, зберігання та утилізації.


Біологічна небезпека.

Цей вид небезпеки зазвичай трапляється при роботі з біологічним матеріалом та мікроорганізмами. Тут слід враховувати ступінь небезпеки біологічного матеріалу, що досліджується.


Радіаційна небезпека.

пов’язана з роботою з радіоактивними матеріалами або біля них. Також з впливом високих рівнів випромінювання.


Електрична небезпека.

Серйозний вид небезпеки пов’язаний з отриманням опіків та ураженням електричним струмом. Наприклад, погана проводка та несправні електричні дроти, мокрі руки та розетки поблизу води.


Безпека — це обов’язок кожного. Не забувайте про безпеку на робочому місці. Дотримуйтесь інструкцій з техніки безпеки. Будьте обережні та бережіть себе

Comments


bottom of page